Завдання для «хвостатих» учнів або Як допомагає фізика в екстремальних умовах

Всі хто не встигли доздати певний матеріалу з якихось причин, можуть скористатися останнім!!! шансом. Матеріал буде також цікавим і всім хто цікавиться фізикою та вміє використовувати її закони в повсякденному житті, а точніше, на БЕЗЛЮДНОМУ ОСТРОВІ.

Уявіть собі, що ви, в результаті авіакатастрофи, потрапили на безлюдний острів. Необхідно якось повідомити, що ви вижили та спробувати вибратися з нього.

7 клас:

Ви помітили, що колись на цьому острові вже побували туристи та залишили свій «слід» — безліч пластикових пляшок (Ви ж прибираєте після себе?). Визначте, скільки пляшок по 2 літри необхідно Вам використати, щоб зробити з них пліт, який Вас витримає. (* Скільки їх необхідно, якщо маса однієї пляшки 40 грамів).

8 клас:

Ви знайшли радіопередавач та хочете передати повідомлення SOS (• • • — — — • • • ), але на приймачі написано 5В, 3А. Ви також знайшли акумулятори від літака, але вони по 12 В. Який резистор Вам необхідно під'єднати та як, щоб приймач працював нормально. (* Як його зробити з залізного дроту діаметром 0,5 мм).

9 клас:

Пройшовши по ньому, Ви знайшли стару глибоку шахту. Вам дуже кортить в неї спуститися, щоб можливо знайти там інструментів (а можливо і скарб). Ви прив'язали один кінець канату до дерева, а інший спустили в шахту, але не знаєте чи вистачить Вам його. В Вас є тільки високоточний секундомір на телефоні. Приведіть 3 способи визначення глибини колодязя.

10 клас:

Серед уламків літака Ви знайшли балон з гелієм та вирішили зробити дирижабль. На балоні написано: тиск — 10 атм (при 0°С), об'єм 50 л. Чи вистачить Вам цього балона, щоб при нормальному тиску за температури 30°С можна було піднятися( як гелієва кулька). Якщо ні, то скільки балонів Вам потрібно. (* Подумайте, що буде, якщо ви візьмете занадто багато гелію та почнете рухатися вгору з прискоренням 1 м/с²).

11 клас:

Ви знайшли старий радіопередавач, але в нього зламаний конденсатор. Вам необхідно відправити повідомлення SOS (λ=600 м). На котушці написано L=2мкГн. Як використовуючи алюмінієвий корпус літака виготовити потрібний конденсатор.

5 коментарів до “Завдання для «хвостатих» учнів або Як допомагає фізика в екстремальних умовах”

  1. Мабуть, потрібно зібрати такий конденсатор, щоб його площа була в 5×10-8 (п'ять на десять в мінус восьмій) разів більша ніж відстань між його двома алюмінієвими пластинами, при чому матеріал не впливає на значення ємкості.

  2. Потрібно зібрати конденсатор, площею в 5 × 10^-8 разів більше ніж відстань між його двома алюмінієвими пластинами

  3. Щоб виготовити новий конденсатор потрібно взяти дві алюмінієві шматки корпусу і розмістити їх так, щоб площа конденсатора була в 5*10-8 разів більша за відстань між шматками (також можна використовувати будь-який інший метал).

  4. Взаголом конденсатор складається із двох електродів (або як їх називають обкладок) , і діелектрика між ними . Оскільки ми маємо корпус літака ,то будемо використовувати його метал . У нас є котушка , індуктивністю 2мк Генрі .Із формули Томсона виводимо та дізнаємося ємкість ланцюга конденсатора . Отже

    площа конденсатора повинна бути в 5×10^-8 разів більша відстані між його двома обкладками , які ми добули із алюмінієвого покриття літака .

    І після цього старий радіопередавач , запрацює (за умови правильного збору конденсатора ).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *